Chytrá domácnost

Chytrý dům má především zajišťovat komfort a optimální prostředí pro osoby v něm žijící, s nízkými provozními náklady zaručit jejich bezpečí a zpříjemnit jim život. Nejvhodnější je začít s tím již při projektování a výstavbě, protože ke splnění svého účelu dům potřebuje mít vhodnou stavební konstrukci a vnitřní technické vybavení, které je mnohdy náročné na umístění v prostoru. Jeho nedílnou součástí jsou i řídicí systémy, služby a management.
ovládání osvětlení domu
Celá realizace začíná projektem, už na počátku je potřeba definovat rozsah řešení, téměř vždy se používá modulární koncept. Ten následně umožňuje některé komponenty systému přidat nebo naopak některé občas nebo vůbec nevyužívat, podle přání majitele domu. Celý systém je řízen prostřednictvím centrální infrastruktury a jednotlivých prvků a automatizuje provoz domu podle uživatelského nastavení. Při vývoji ovládání je kladen důraz na to, aby ovládání bylo jednoduché a intuitivní. Z hlediska dosažení ekonomické efektivity a šetrnosti k životnímu prostředí je důležité efektivně a optimálně ovládat tepelnou techniku, především s ohledem na přítomnost osob v domácnosti. Inteligentní dům umí svým majitelům poskytovat aktuální informace o stavu jednotlivých systémů a způsobu zabezpečení. Do centrálního systému je připojen systém osvětlení, u toho se vždy zohledňují právě prováděné činnosti, ale i komunikační systém pro zvýšení komfortu obyvatel domu.
chytrý dům dálkové ovládání
I při tak sofistikovaném vybavení domácnosti nemůže být vše strojově strohé a zůstáváme lidmi, kteří mají rádi pěkné věci a dekorace. Od designového vybavení podlahami či stylovým nábytkem a osvětlením, až po různé detaily ve formě barevných vypínačů unica colors na bílých stěnách, které celkový dojem podtrhují a mohou být onou pověstnou třešničkou na dortu. Právě bytové dekorace mnoho prozradí o obyvatelích domu, odráží osobní vkus a celkový pohled na svět.