Podzim v barvách jazyků

Sotva jsme si na jaro stihli všimnout prvních bledulí, v létě skočit pár šipek po hlavě do bazénu a zanadávat si: „to je zase vedro“, a už abychom vyrazili na sběr dýní na tu nejlepší podzimní polévku.
Příroda má spoustu práce s tím, aby se nám krásně vybarvila, a my máme čas schoulit se s čajem v ruce pod teplou deku. Tak šup, nezahálet! Slovíčka do ruky a při výhledu na padající listí se můžeš věnovat jazykovému vzdělávání, ať už to bude pro tvé pomaturitní studium nebo třeba jen v rámci samostudia!
 
11

Podzim ve znamení jazykového vzdělávání

Ať už je pro Tebe symbolem pro podzim a chladné počasí dýňová polévka z oblíbeného bistra, procházky po lese s účelem sbírání hub, romantické procházky s deštníkem po městě – nebo je to zkrátka jen depresivní, ne příliš oblíbené období, nezbytné přežít před příchodem prvních sněhových vloček a hromady vánočního cukroví, máme pro Tebe skvělou zprávu.
Podzimní počasí je se svými propršenými odpoledni a dlouhými chladnými večery ideálním časem pro sebevzdělávání. Jako správná Jazyková škola v Brně se však dnes místo kurzů šití či vaření zaměříme na ty jazykové. A přidáme hned několik tipů k tomu, aby pro Tebe na příští letní dovolené nebyl problém objednat si v cílovém jazyce 2 kopečky čokoládové!

Čti, čti a znovu – čti!

Přece, která doba by pro vytažení knížky byla vhodnější, když ne ta, kdy se choulíme pod peřinou a snažíme se schovat zeboucí nohy před prvním mrazíkem? Najdi si ty nejchlupatější ponožky, uvař si horkou čokoládu a spoj zábavné s užitečným. (Věř, že lektor vedoucí Tvé jazykové kurzy – ať už se jedná o pomaturitní studium němčiny nebo klasický kurz!) a vrhni se na čtení knížky v originále.

22
 
I když jsi s jazykem třeba teprve v začátcích, neboj se toho. Ze začátku to nebude lehké, ale z vlastních zkušeností víme, že studenti brzo vidí rozdíl velmi brzo – a ty budeš rozumět víc a víc, stránku po stránce.
A nemusíš se zrovna pouštět do čtení Marxe! PELICAN doporučuje třeba nadčasovou – a vůbec nejen dětskou! knížku Karlík a továrna na čokoládu. Věříme, že jsi viděl film – a knížka je snad ještě lepší! Plná kouzelných chvilek a čokolády, o kterých se Ti (s hrnkem té horké v ruce) nemusí už jen zdát.
Tip PELICAN: Nevíš, kde cizojazyčné knížky sehnat a poštovné z jiných zemí je až příliš velká položka? Díky studentům navštěvujícím naše pomaturitní studium angličtiny se k nám dostal skvělý tip na stránku bookdepository.com. Poštovné z této stránky totiž vyjde zcela zdarma!

Jazyky do ucha!

Tedy, přesněji řečeno – do sluchátek – a hurá na procházku pod nohami šustícím barevným listím. No jen řekni, existuje větší idylka než babí léto a procházka v parku či v lese? Z podzimní procházky se navíc může stát skvělá příležitost, jak si procvičit jazyky.
A to třeba i pro ty studenty, kteří nejsou zrovna velkými fanoušky čtení knížek. Že takových navštěvuje naše pomaturitní studium jazyků spousta! Ať už si do uší pustíš cizojazyčné písničky, zajímavý podcast nebo třeba rovnou audioknihu, zaručujeme, že Tě tato forma studia udrží v jazykové formě.

33
 
A jaké jsou Tvé tipy na udržení si jazykové formy na podzim a v zimě? Dej nám vědět a my je rádi do příštího, snad ještě více zimního, článku rádi zařadíme!