Co je to nebankovní hypotéka?

Jedná se o hypoteční úvěr, který vám poskytne nebankovní instituce. Úvěr se půjčuje na základě zastavení jiné nemovitosti nebo družstevního bytu. Žádají o něj zpravidla ti, jimž bankovní subjekty neumožňují získat bankovní hypotéku, a to z jakýchkoliv důvodů. Mezi tyto překážky může patřit například to, že jsou zapsáni v Centrálním registru dlužníků ČR nebo Registru dlužníků Solus, dále nedisponují dostatečným příjmem ke krytí úvěru nebo nemůžou doložit výši příjmu.
Když potřebujete peníze
Společností, která se zabývá zprostředkováním nebankovní hypotéky může být například soukromé obchodní či leasingová společnost nebo také družstevní záložna. Výše jejich poskytování může být až do 70 % z odhadované ceny nemovitosti. Dobu splácení si může klient nastavit většinou od jednoho roka a až do 30 let. Vyšší míra úrokové sazby je u těchto nebankovních hypoték cenou za to, že instituce tolik neprověřují bonitu klienta a nedívají se do na jeho zápis v registru dlužníků.

Celkově lze říci, že nebankovní nebankovní úvěry jsou jednodušší na administrativu pro obě strany. Žádost proto bývá rychleji schválena než tomu bývá u hypoték bankovních. Dnes je možné si tento druh půjčky sjednat přes internet, kde klient vyplní pouze webový formulář a zároveň si může sjednat i produkty jednotlivých institucí. Což pomůže vybrat takový, který je nejvhodnější pro konkrétního zákazníka.

Na co všechno lze nebankovní hypotéku využít?
– neúčelový úvěr, nebo-li americká hypotéka
– na družstevní byt
– na pronájem
– na konsolidaci dluhů
– na splacení exekuce nebo exekucí
Nebankovní instituce
Doklady, které jsou nutné pro sjednání hypotéky:
– dva doklady totožnosti a jejich kopie
– v případě ručení družstevním bytem budete potřebovat nájemní smlouvu či evidenční list
– v případě ručení vlastní nemovitostí budete potřebovat kupní či darovací smlouvu, zápis o dědictví
– fotografie nemovitosti
– a ostatní dle příslušné společnosti