Jsou reklamní stojánky a nabíječky skutečně dobrý nápad?

Jedním z méně obvyklých dárkových předmětů, které jsou rozdávány na nejrůznějších akcích, jsou reklamní stojánky a nabíječky Betmarks. Platí to obzvláště v případě nabíječek. Přesto se najdou firmy, které se v rámci marketingu rozhodnou uchýlit k podobným reklamním dárkům.mobilní telefon s nabíječkou a napájecím zdrojem

V tomto případě jde především o obchody s elektronikou, hlavně ty větší. Zde nalezneme nejvíce akcí, kdy dostaneme k nákupu zdarma například právě nabíječku či stojánek. U mobilních telefonů se jedná o poměrně chytrý tah, neboť je stejně využijeme, a většina lidí tento dárek zadarmo přivítá.

Otázkou ale je, zda bychom skutečně měli tyto dárky používat. Mohou totiž být potenciálně nebezpečné. Není opět ani tak řeč o stojánku, jako spíše o nabíječce. Není totiž žádným tajemstvím, že jsou tyto předměty vyráběny s co nejnižšími náklady. To také znamená, že nebudou právě nejkvalitnější.

Pokud jde o stojánky, zde hrozí utrhnutí některých částí či jejich snadné ulomení nebo poškození. To může znemožnit používat jej k původnímu účelu. Jistě, obvykle jen pokrčíme rameny a předmět vyhodíme – stejně byl zadarmo, takže žádná škoda se nestala.

Musíme však přemýšlet o tom, co s tou vyhozenou věcí bude dál. Pravděpodobně skončí na skládce, kde bude zvyšovat už tak velký objem plastového odpadu. A ten se rozkládá velmi dlouho.

Co se nabíječky týče, zde je problém daleko vážnější. Především díky tomu, že jde o zařízení zapojené do elektřiny. Špatný nebo uvolněný kontakt tak může nejen zkratovat a zničit celou nabíječku, nýbrž také poškodit mobilní telefon. Nemluvě o nebezpečí, kterému se vystavujeme při sáhnutí například na náhodně odhalený kontakt či drát.ilustrace notebooku s nabíječkou

Je tedy třeba postupovat rozumně. Pokud jedno z těchto zařízení chceme či potřebujeme, je mnohem lepší obětovat nějaké peníze a vzít si kvalitní typ, než používat tyto dárky, které jednak dlouho nevydrží (takže stejně budete muset kupovat nové) a za druhé mohou být i nebezpečné. V takovýchto případech se rozhodně vyplatí penězi nešetřit.