Snižujte účty za energie

Už vás nebaví každý rok doplácet za energie? Určitě ne. A není se čemu divit. Existuje mnoho způsobů, jak spotřebu snížit a tak ušetřit peníze. Podívejme se tedy na osvědčené triky, díky kterým budete šetřit přírodu, ale zejména svou peněženku.
 žena v pračce

LED světla jsou nejlepší pro oči i finance

Stále doma používáte klasické žárovky? Pokud ano, tak na ně okamžitě zapomeňte a utíkejte do obchodu koupit LED žárovky. Možná si myslíte, že jsou nad vaše možnosti, ale v dnešní době už stojí prakticky stejně jako žárovky běžné.
 
Klasické svítidlo spotřebuje 90 % elektřiny a jen 10 % z ní vytváří světlo. U LED žárovky je to úplně jinak. Ušetříte s ní totiž desetinu elektřiny, vydrží úžasně dlouho, jsou bezpečné a skvěle svítí. Navíc vydrží zhruba 25 000 hodin.
 prodej starožitností

Investice, která se vyplatí

Až budete kupovat nové spotřebiče, například lednici, troubu či pračku, tak myslete na poměr cena vs. spotřeba. Za elektroniku označené A+ sice zaplatíte při koupi víc, ale dlouhodobě se vám zaručeně vyplatí. Uvedeme si praktický příklad: lednička třídy A+ vás na elektřině přijde na 17 korun za měsíc a vydrží i deset let. Lednice z bazaru bude stát mnohem méně, ale sežere vám 185 korun měsíčně na elektřině a vydrží jen tři roky. Tak co se vyplatí víc?
 

Kolik vody vám proteče kohoutkem?

Voda je drahá, co si budeme povídat. Navíc vůbec nepomáháme přírodě, protože jí denně používáme ohromné množství. Omezení jejího množství pomůže všem. Přírodě i vám. Je jisté, že se nechcete zbytečně omezovat a ani nemusíte. Stačí, když správně nakoupíte.
 dvě žárovky
Česká společnost Watersavers.eu nabízí úžasné produkty, které vám zajisté komfort a zároveň ekologický přístup ke spotřebě vody v domácnosti. Stačí, když trochu investujete do koupě šetřičů vody na vodovodní kohoutky a úspornou sprchovou hlavici.
 
U běžné sprchy proteče 20 litrů teplé vody za minutu. U úsporné sprchy pouze 6 litrů za minutu. To znamená, že se buď můžete sprchovat tři krát dlouho za stejnou cenu, anebo se mýt stejnou dobu za třetinovou cenu. A to je skutečně úžasné!