Byt či dům?

Pokud chcete strávit život bez větších starostí o bydlení, bude pro vás lepší volbou koupě bytu. Pokud se pro tuto investici rozhodnete, věnujte vždy velkou pozornost jeho dispozici. Oproti rodinnému domku v něm bývá osvětlení a oslunění jenom ze dvou světových stran. Výhody, které tento druh bydlení přinese, jsou nesporné: žádné starosti o stav střechy, tlak v nádrži, zanesené okapy, rezavějící plot, či protékající WC.

Pokud bude váš byt umístěn uprostřed bytového domu, ušetříte finance za topení. Okolní byty vám vytvoří tepelnou izolaci. Na dovolenou budete moct odjet kdykoliv, protože nebudete muset pokaždé shánět někoho, kdo vám bude v tuto dobu zalévat zahrádku V případě, že se vaše rodina rozroste, byt můžete prodat a přestěhovat se do většího. Nabyté zkušenosti tak určitě zúročíte.

 

Toť otázka!

 
Rodinný důmsi můžete vybrat většinou svobodněji. Do něho můžete více promítnout vlastní sny a představy. A co je důležité, můžete si zvolit lokalitu, ve které si dům postavíte. Jeho snad největší výhodou je možnost rozšíření, přesně podle stávajících potřeb rodiny, vestavbou nebo přístavbou.

Ve vlastním domku si můžete zařídit rovněž drobné podnikání a dávat tak část jeho nákladů do účetních odpisů.Pokud plánujete větší rodinu, nejvíce vděčné za vaše rozhodnutí, bydlet v rodinném domku, budou vaše děti. Zahrada, která dům obklopuje, bude po celé jejich dětství rájem. Umístění bazénu, ve kterém stráví celé léto i s kamarády ze sousedství.

Výstavbou malé zahradní chatky jim umožníte zažít dobrodružné noci během prázdnin a pro vás a vaše přátelé bude příjemným místem k setkávání. Pro  další sportovní aktivity stačí na upravenou plochu umístit trampolínu, kterou děti využijí od jara do podzimu, nebo pod stříšku umístit pingpongový stůl. Zavěšením houpaček a natažením lana pro provazochodce mezi stromy, vzniknou další atrakce k radostnému naplnění jejich volného času.