Co se o sedacích vacích moc nepíše

Kuličky EPS hřejísedací vak hruška a další typy vaků, vyplněné polystyrenovými kuličkami EPS, vás budou hřát. Polystyren je výborný tepelný izolant, o tom se můžete přesvědčit na zateplených fasádách domů, a totéž platí i pod vaším tělem, když se na takovou výplň posadíte. Polystyren sám o sobě nevydává žádné tepelné záření, takže teplo, které ucítíte, je jen vaše vlastní, odražené od povrchu kuliček. To je výhodné v tom, že teplo je přirozené a odpovídá vaší tělesné teplotě, a tedy nejde o žádné přehřívání, jaké je možné u vyhřívaných sedadel.

sedací vaky na hřišti

Výplň lze vyměnit – některé pytle a vaky umožňují starou výplň vysypat a nahradit jí novou. To je značné plus, neboť tím prodlužujete životnost výrobku a nemusíte pak zbytečně utrácet za nový potah. Neplatí to však pro všechny výrobky, a tak si tuto vlastnost musíte sami zjistit. Výhodou je, jestliže je otvor pro výměnu výplně uzavřen páskem na suchý zip.

žena na sedacím vaku

Uvnitř je pogumovaná vrstva – u některých sedacích vaků, např. typu Duo, se na vnitřní straně potahu nachází vrstva PVC, která nepropouští tekutinu dovnitř. Máte tedy jakousi záruku, že při převržení talíře s polévkou, kávy, čaje, minerálky či ovocného džusu se tekutina udrží jen na povrchu, odkud ji snadno setřete. Platí to ovšem pouze pro potahy z nylonu, který potahování vrstvičkou PVC umožňuje.

Odolnost vůči UV záření – nylonové potahy jsou odolné vůči UV záření, proto je možné je mít třeba na zahradě u bazénu, na terase, u pergoly, na trávníku před altánem atd. Díky polystyrenovým kuličkám je hmotnost vaků velmi nízká, například typ Duo, který patří k největším, váží jen něco kolem osmi kilogramů.

Vysoká nosnost – velké sedací vaky mají značnou nosnost, kupříkladu typ Duo unese zátěž dvou set kilogramů. Umožňuje to především nylonový potah s dvojitými, případně trojitými švy. Nylonové potahy také vydrží méně šetrné zacházení a dětské hry, kdy se po nich vaše ratolesti mohou povalovat, hopsat na nich a brát si na ně domácí mazlíčky.