Proč využít profesionálního předsedu SVJ

Bydlíte v bytě a spolu s ostatními sousedy a majiteli jste ve společenství vlastníků jednotek? Zajisté víte, že jedním z nejnáročnějších a také nejdůležitějších úkolů při zakládání nebo fungování SVJ (společenství vlastníků jednotek) je najít vhodného předsedu SVJ. Zodpovědného člověka, který má mít poměrně dobrou orientaci v problematice účetní, právní, ale i v oboru obchodně technickém.

To nejsou úplně snadné požadavky a není to práce pro každého. Proto může být dost obtížné najít vhodného kandidáta na předsedu SVJ v řadách majitelů bytových jednotek. A pro ty případy je tu společnost Home Partner, která Vám zprostředkuje toho nejlepšího, zkušeného, zodpovědného, a především profesionálního předsedu SVJ.

Panelové domy

Home partner se správou SVJ zabývá již od roku 2004. A nejen díky tomu nabízí komplexní a pečlivé služby. Setkáte se s velkou ochotou pomoci, vysvětlit a vyhovět.

Nabízí především účetní a finanční služby a služby technické, předpisy a vyúčtování. Co to vlastně znamená a co můžete od profesionálního předsedy očekávat? Vede účetnictví SVJ včetně dokladů a plateb, kontroluje a zajišťuje faktury a dokumenty týkající se pojištění domu, odměn za DPP. Také se stará o výkazy hospodaření, poskytuje součinnost finančnímu úřadu a pojišťovnám, zpracovává roční uzávěrku, eviduje všechny důležité dokumenty, bytových a nebytových prostor, vlastníků, spoluvlastníků, nájemníků a mnoho dalších evidencí. Zpracovává změny při změnách vlastníka, sleduje platební kázeň, zpracovává odečty měřidel, nebo třeba zajišťuje havarijní služby.

Dokument

Že se Vám toho zdá nějak moc? A to jsme ještě nevyjmenovali zdaleka ani polovinu všech služeb, které pro Vás předseda SVJ může udělat. No uznejte, troufnete si zastávat tuto náročnou funkci? Nebo raději zvolíte klid na duši a svěříte své jednotky profesionálům, kteří udělají pro Vás jen to nejlepší?