Zbavit se nadváhy je užitečné

Valná část české dospělé populace má nějakou formu nadváhy. Často se jedná pouze o nadváhu lehkou, kdy je potřeba ubrat pouze několik málo kilogramů. Ta obvykle není ničím nebezpečná. Raketovým tempem však rostou i počty jedinců, které sužuje obezita, a ta již nebezpečná být může, a hodně. Nejedná se pouze o problém dotýkající se estetických kvalit, ale hlavně o zdravotní potíž, která může vyústit až do různých chronických nemocí, a to jak tělesného, tak i duševního charakteru. Není tak dobré si s velkou nadváhou zahrávat, jinak si ona může zahrát s vámi.

Kettbells

Ideálním způsobem, jak se tomu vyhnout, je pravidelně kontrolovat svou váhu, případně si kontrolovat i BMI. Jedná se o dost přesnější údaj, než je pouhopouhá hmotnost. Jde o výpočet, jež zohledňuje nejen samotnou váhu, ale i další důležité aspekty jako jsou výška postavy, věk a pohlaví daného jedince. Takto se dá docela dobře odhalit i skrytá obezita.

Jíst lépe znamená hubnout

Ubrat na váze by měl každý, kdo váží více než by měl. A BMI na to může upozornit. Co tedy dělat, když si člověk zjistí nadváhu, případně dokonce obezitu? Na existuje jednoduchá odpověď – lépe jíst. Je rozhodně více než žádoucí vyhnout se konzumaci nezdravých jídel jako jsou sladké, slané, a hlavně tučné potraviny a polotovary. Jejich náhražkou by měla být hlavně zelenina, luštěniny, ovoce a maso s nízkým obsahem tuků. Ze začátku takováto změna může být pro mnoho lidí šok, nicméně časem se to poddá.

Koktejly

Je dobré vyhledat experta?

V poslední době je trend se s každým nesmyslem radit s takzvanými experty. V případě hubnutí to má smysl až pro jedince mající vysokou nadváhu, případně obezitu. Zde je návštěva obezitologie rozhodně doporučována, jelikož se může jednat již o závažný stav, který potřebuje vhodné řešení v případě extrémní a kontrolované redukční diety. Kdo však má jen lehkou nadváhu, neměl by mít problémy shodit těch pár kilo pouze vlastními silami.