Pomáhejte planetě

Planeta je v posledních letech čím dál více zanášena plastovým odpadem, a proto se většina z nás snaží jí co nejvíce ulevit. Děláme to různými drobnostmi, jako je třeba třídění odpadu, snaha o snižování emisí a plastů, a také mnohem častěji chodíme do přírody a uklízíme nepořádek od lidí, kteří nejsou k naší planetě tolik ohleduplní.

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak můžete planetě pomoct i vy, aniž byste museli do něčeho investovat obrovské peníze? Je to jednoduché a stačí opravdu maličkosti. Zamyslete se třeba nad tím, kolik denně vyplýtváte vody například při čištění zubů nebo mytí nádobí. Zkuste při čištění zubů vždy vypnout kohoutek, pokud si zrovna zuby čistíte kartáčkem. Voda opravdu nemusí téct po celou dobu vašeho čištění a stejně tak s nádobím. Můžete vypínat vodu, pokud nádobí zrovna neoplachuje, ale umýváte ho čistícím prostředkem.

planeta Země

Další maličkostí, která taky může pomoci, je menší spotřeba plastů. Pokud chodíte často nakupovat, pak je logické, že si většinou berete nebo kupujete tašku. Abyste ulevily přírodě, a taky nemuseli neustále utrácet za igelitky, můžete si pořídit tašky z netkané textilie https://www.promodarky.cz/kategorie/reklamni-predmety/nakupni-tasky/tasky-z-netkane-textilie/,které unesou opravdu velký nákup, a navíc se dají použít opakovaně. Stejně tak můžete používat sáčky na ovoce z látek a síťovin. Snížíte tak spotřebu igelitových pytlíků, které nakonec doma stejně jenom vyhodíte do koše. Při nákupu také neplýtvejte potravinami a kupujte opravdu jenom to, co víte, že sníte. Je tolik věcí, které se dají pro naši planetu dělat a my si je ani neuvědomujeme. Pokud třeba jezdíte často autem, zkuste se zamyslet nad tím, o kolik emisí méně by šlo do vzduchu, kdybychom jezdili pouze hromadnou dopravou.

plátěná taška

Uvidíte, že pokud se zaměříte trošku více na ochranu životního prostředí, budete mít lepší pocit a naše planeta bude sloužit dalším generacím. Uvědomte si, že pouze maličkosti stačí k tomu, abyste naší planetě trochu pomohli. Ať už to jsou maličkosti jako plátěné tašky nebo čištění zubů, když vám neteče kohoutek, každá drobnost se počítá.