Jaké prvky udělají ze zahrady příjemné prostředí pro odpočinek?

Pořídili jste si dům se zahradou nebo stavíte jeden a plánujete velkou či malou zahradu? Nebo jste například podědili nějakou nemovitost, přestěhovali jste se nebo už nějakou dobu máte zahradu, ale nevíte, jak ji nějak zútulnit? Tak přesně pro vás je tento článek, který vám pomůže vybrat ty správné prvky tak, aby se každá zahrada stala oázou ráje a pohody, přesně jako z těch naškrobených reklam, které často vídáte.malá holčička houpající se na pneumatice

  1. Záhonky, květiny a krumpáče = každá správná zahrada je zahradou proto, že se tam něco pěstuje. Ať už to jsou brambory nebo rododendrony, měli byste zahradu využít co možná nejvíce tak, aby se vůbec něco takového vyplatilo. Co se tím myslí – podél plotu či zídky nebo někde na kraj vysázejte jahody, rybíz nebo třeba šípek. Sem tam umístěte nějaký pěkný keřík nebo se podívejte na nějaké pěkné okrasné květiny či dřeviny, které nepotřebují moc péče, pokud vás to nebaví. A máte to.
  2. Kameny, zídky, valy = každá zahrada vypadá mnohem lépe, pokud je tam vše organizováno a uspořádáno. A na ono uspořádání můžete použít třeba právě nejrůznější kameny, oblázky, ba i cihly či jiný stavební materiál, který zbyl. Můžete jít klidně do řeky a nějaké ty pěkné kameny vybrat. Můžete jimi obehnat právě záhony nebo třeba chodník – vše pak vypadá úplně jinak.
  3. To by to nebyla zahrada, kdyby si tam nehrály děti nebo alespoň nerelaxovali dospělí. Pro takové účely poslouží například dětská závěsná houpačka Chytrá Liška, která je naprosto ideální. Nebo můžete zkusit pořídit nějakou houpací síť nebo dokonce i houpací lavičku, zavěšenou za dvě ramena. Možností máte neomezeno, každopádně v každé zahradě by mělo být místo, kde se uchýlíte vy nebo vaše ratolesti a kde budete mít to svoje, kde si budete moci číst knihy nebo dovádět.

svačina položená na pařezu v zahrádce
Samozřejmě, že se jedná pouze o výběr nejrůznějších prvků. Pokud vás něco napadne, zatímco budete stavět třeba tu zídku u záhonku, určitě to proveďte, protože ta nejlepší inspirace často přichází, až když je dílo skoro hotovo.