Pro milovníky piva

Někdo má koníček, při kterém sbírá pohlednice nebo magnetky, další se věnuje józe, jiný kreslí akty a někdo zase zkouší různé druhy chmelových nápojů. Češi se netají tím, že patří mezi národ, který pivu s radostí hoduje, a v evropském žebříčku pití tohoto nápoje na osobu jsme dokonce na prvním místě.
královské pivo
Někdo by se za to mohl stydět, jiný být hrdý. Každopádně pokud se i Vy řadíte mezi milovníky našeho nápoje, rozhodně by Vás mohly zajímat výlety po republice s cílem vyzkoušet, co nejvíce druhů a chutí.
Možná si říkáte, že nejedná o typický koníček, ale na druhou stranu může poměrně překvapit. Pro jeho uskutečnění potřebujete bandu přátel, dopravní prostředek, kterým se na dané místo potřebujete, peněženku a hlavně dobrou náladu.
spadlá pěna piva
Po České republice najdeme nejeden pivovar, který vaří vlastní druhy chmelového nápoje, přičemž každý z nich chutná úplně jinak a okouzlí Vás různými způsoby. Hospůdky a pivovary jsou úplně všude, jen je dobré vědět, kde hledat. Jedním z dobrých míst, kde je možné zjistit nějaké informace, jsou různé festivaly nebo výstavy, kde seženete letáčky, průvodce s typy na výlety s tímto cílem. Samozřejmostí jsou rozsáhlé zdroje na internetu nebo informace, které můžete získat na informačních centrech daného města.
Není třeba se obávat, že byste propásli příležitost zkusit nové chutě, když nevyjedete hned zítra. Pivovarství je jeden z nejvíce rozvíjejících se odvětví potravinářského průmyslu, takže každý den vznikají nové, jedinečné druhy.
irská hospoda
Pivní festivaly jsou dalším způsobem, kde můžete rozvíjet svou zálibu k pivu. Také je to skvělý způsob vyzkoušet nové chuti a přitom ušetřit nějaký ten peníz za dopravu, protože částka by to byla nemalá, kdybyste za jeden den chtěli objet tolik pivovarů s jejich produkty, kolik jich na festivalu vyzkoušíte.
Zajímavým obohacením Vašich znalostí může být příprava vlastního piva. Ať už na zmíněném festivalu nebo pivovárku se občas vyskytuje možnost vyrobit si nápoj vlastní a stát se tak na ten moment sládkem.