Jaké výhody a nevýhody mají sekční garážová vrata

Jistě se nebudeme přít o tom, že hlavním úkolem a posláním garáže je ochrana automobilu před jakýmikoliv vnějšími vlivy, ať už se jedná o ty přírodní či lidské. Jistě nikdo nechce najít své auto po Silvestrovské noci poškozené od petard a rachejtlí, a není ani příjemné z něj v zimě každé ráno odstraňovat námrazu.

stará, opotřebovaná garážová vrata

Garáž je jednoduchým a funkčním řešením, které využívá většina populace, pokud má tu možnost. Ovšem k tomu, aby plnila svůj účel, je potřeba, aby měla nainstalována také funkční vrata. A zde je právě ta největší otázka: který typ z té široké nabídky vybrat?

Faktem je, že každý má své pro i proti. Například sekční garážová vrata jsou skutečně posledním výkřikem moderní technologie. Jsou tvořena několika spojenými segmenty, přičemž každý se může pohybovat samostatně. Na podobném principu pracují například klasické okenní rolety.

Vzhledem k tomu, že jsou elektrické, tak zde nenajdeme žádný zámek, který by bylo možné přeštípnout či vylomit. Navíc to poskytuje zvýšené pohodlí uživateli, který je může ovládat dálkově a za špatného počasí nemusí kvůli otevírání garáže opouštět svůj vůz.

To vše zní dobře, mají ale i nějaké nevýhody? Ano, mají. Tou první je cena. Vzhledem k tomu, že se jedná o skutečnou novinku, je jasné, že nebude nejlevnější. Navíc je nemůžete nainstalovat sami, nýbrž je musí namontovat specializovaná firma, což náklady ještě zvyšuje.

Další nevýhoda spočívá právě v elektronickém systému. V případě, že se porouchá, nebo pokud například při bouřce přeruší dodávku elektrické energie, nemáte šanci je otevřít a budete muset nechat svůj vůz venku napospas živlům. Navíc opravy nemůžete provádět sami, neboť byste snadno mohli porušit záruční podmínky a navíc celý systém je tak komplikovaný, že málokterý laik má dostatek znalostí a zkušeností, aby jej dokázal spolehlivě opravit.

Naproti tomu klasická dřevěná či plechová vrata poskytují možná o trochu menší bezpečnost, avšak jsou jednodušší na ovládání a navíc mnohem snadnější na opravu. Také o mnoho déle vydrží, což je také podstatné plus. Navíc máte jistotu, že nezastarají během několika málo let.

garáže popsané garffiti

V konečném důsledku záleží jen na vás, jakou možnost zvolíte. Avšak mějte na paměti, že jde o ochranu vašeho automobilu, zvláště pokud chcete, aby vám sloužil ještě po mnoho dalších let.