Využití dubu v interiéru

Dřevo v interiéru působí hřejivě a elegantně, zaujme a zároveň interiér rozzáří. Dub je navíc do interiéru poměrně hodně vhodný, jedná se o tvrdé masivní dřevo, které je trvanlivější než dřevo měkké, které se rychleji opotřebovává. Na co všechno je dubové dřevo vhodné?dubová alej
Podlahy
Dubová prkna jsou skvělým doplňkem do interiéru, který příjemně zútulní a zpříjemní. Navíc dubová prkna jsou vážně oblíbená pro svoji trvanlivost. Vydrží opravdu dlouho, a pokud o ně budete pečovat tak vás s největší pravděpodobností i přežijí. Péče o dřevěnou podlahu z dubu není zrovna jednoduchá, ale pokud ji občas necháte navoskovat či nalakovat a budete o ni pravidelně pečovat tak se vám vyplatí.
Nábytek z masivu
Nábytek z masivu je velice oblíbený především proto, že vydrží dlouho a dá se stěhovat, aniž bychom se báli, že se rozpadne. Nábytek z překližky se často rozpadá hned po sestavení, ale jakmile si pořídíte nábytek z masivu, poznáte hned rozdíl. Dubový nábytek navíc působí opravdu krásně a je stabilní. Za dubový nábytek si trochu připlatíte, ale ve výsledku se vám to vyplatí, především právě kvůli trvanlivosti a stabilitě.
Obložení
Dubové obložení se bude hodit především do dřevostaveb, kde bude dělat krásný a luxusní doplněk, který je i praktický. O obložení se totiž pečuje mnohem lépe, než o vymalovanou zeď. Zeď totiž nevyčistíte, musíte většinou znovu vymalovat. Obložení utřete mokrým hadrem a jednou za čas dubová prkna yesinterier.cz naolejujete, čímž obnovíte jejich barvu i krásu a nějakou dobu se o ně zase nebudete muset starat.dubová prkna
Postele
Masivní postel je v dnešní době základ, je mnohem lepší, než postel z překližky. Masivní postel na rozdíl od té překližkové nevrže a navíc se nemusíte bát vyšší váhy. Masivní postel jako všechno ostatní z masivu vydrží mnohem déle. Ceny takových postelí se sice pohybuje v mnohem vyšších cenových relacích, než klasické postele avšak ve výsledku se vám to vyplatí.