Je důležité pořídit teploměr do bazénu?

Asi není nic lepšího, než se v horkém letním dni ponořit do chladivé vody bazénu. Avšak je jasné, že nechceme, aby byla příliš ledová. Obvykle naopak preferujeme, aby byla poněkud teplejší, jak se říká „jako kafíčko“.

Za tímto účelem můžeme mít buď vyhřívaný bazén, nebo se spolehnout, že nám Slunce vodu ohřeje. Ať už máme kterýkoliv typ, rozhodně je jasné, že chceme, aby teplota vody byla tak akorát. Pokud by totiž byla příliš vysoká, pak se moc neosvěžíme. A to taky není dobré.

bazen5

K tomu, abychom věděli, jaká je teplota vody, obvykle používáme vlastní tělo – nejprve smočíme prsty na nohou a podle toho, jak je voda studená, postupujeme dále. Má to však háček – tento způsob je hodně subjektivní a navíc silně vázaný na vnější podmínky.

Pokud jste totiž například těsně předtím byli nějakou dobu na rozpáleném slunci, pak vám voda bude pravděpodobně připadat studená bez ohledu na její skutečnou teplotu. A až po chvíli, až se vaše tělo aklimatizuje, poznáte, jak na tom skutečně je.

Řešením zde může být pořídit teploměr do bazénu Chlorito. Jedná se o klasický teploměr, uzpůsobený k měření pod vodou. Aby nám však ukázal správný výsledek, měli bychom jej umístit do větší hloubky a mimo dosah přímých slunečních https://www.lepsioci.cz/slunecni-bryle paprsků. U hladiny totiž bude teplota vždy vyšší.

bazen10

Dobrá, je ale toto zařízení skutečně nutné? Nebo se bez něj můžeme obejít? Popravdě, zde záleží na tom, jaký typ vyhřívání máte. Pokud máte vyhřívaný bazén, pak je teploměr nutností, neboť potřebujete vědět, zda a jak je potřeba vyhřívání regulovat.

Pokud máte klasický typ bazénu, pak jej nepotřebujete, jelikož údaje, které poskytne, jsou stejně pouze pro vaši informaci. I kdyby vám ukázal, že voda je velmi studená, není nic, co s tím můžete dělat, leda se vzdát koupání do doby, než se dostatečně prohřeje.

Pokud se tedy rozhodujete, zda jej pořídit, popřemýšlejte, co s informacemi, které vám poskytne, budete dělat. Budou pro vás užitečné, nebo ne? Podle toho se rozhodněte.