Nice – poklad Provence


Do Nice se každý rok vydá přes 4 miliony turistů. Město je stále živé a plné lidí z celého světa. V nabídce je tyrkysové moře, středomořská kuchyně, historické památky.

Z Nice si také velice jednoduÅ¡e můžete udÄ›lat výlet do St. Tropez na nejbizardnÄ›jší Äetnickou stanici, do Monaka omrknout, jak bydlí knížata a celebrity a do Cannes, mÄ›sta známého filmového festivalu.

Do Monaka se dostanete autobusem nebo vlakem. Ten je levný, jezdí každé půl hodiny a stojí 3,50 euro. I do Cannes je to nejsnadnější vlakem. Cesta trvá asi 30 minut a stojí asi 6 euro (autobus až 22 eur). St. Tropez je dál. Město je vzdálené přes 100 km, ale i tak si jednodenní výlet můžete udělat. Cestu obstarávají dálkové autobusy, za které zaplatíte si 18 eur.

Koupání

Ve mÄ›stÄ› je vedle promenády Äistá oblázková pláž, která poskytuje skvÄ›lý komfort a najdete i místa, kde za vstup nemusíte platit.

france1

Jídlo

Francouzkou restauraci není tÅ™eba pÅ™edstavovat. Místní specialitou je La Socca, to je placka z cizrnové mouky, oleje, vody a soli, která se podává roztrhaná na malé kousky a dochucená pepÅ™em. Další pochoutkou je slaný koláÄ, ozdobený cibulí a anÄoviÄkami, kterému se říká pissaladiére. Milovníci sýrů si pÅ™ijdou na své. UrÄitÄ› vyzkouÅ¡ejte i nÄ›kterou z tradiÄních pomazánek. Jste u moÅ™e, ryby zde umí pÅ™ipravit a jsou Äerstvé.

Doprava

Do Nice se létá přímím letem z Prahy. Ceny letenek nejsou levné ani mimo sezonu a musíte být hodně trpěliví, abyste letenky do nice koupili se slevou nebo v akci.

Pokud chcete zkusit autobus, strávíte v něm přes 17 hodin a moc neušetříte.

france-

Po Nice se nejpraktiÄtÄ›ji jezdí mÄ›stskou dopravou, která má Äisté, moderní klimatizované autobusy. Další variantou jsou tramvaje, jezdí ale jen v Äásti mÄ›sta. Na rozdíl od mÄ›stských autobusu jezdí i v noci.

Kolem pobÅ™eží je síť cyklostezek, takže i to je jednou z variant, jak se lze bez problémů po mÄ›stÄ› pohybovat. StaÄí se zaregistrovat a pak si můžete kolo půjÄovat a vracet kdekoliv ve mÄ›stÄ› Hodina vyjde na 1 euro.