Nice – poklad Provence

Do Nice se každý rok vydá přes 4 miliony turistů. Město je stále živé a plné lidí z celého světa. V nabídce je tyrkysové moře, středomořská kuchyně, historické památky.

Z Nice si také velice jednoduše můžete udělat výlet do St. Tropez na nejbizardnější četnickou stanici, do Monaka omrknout, jak bydlí knížata a celebrity a do Cannes, města známého filmového festivalu.

Do Monaka se dostanete autobusem nebo vlakem. Ten je levný, jezdí každé půl hodiny a stojí 3,50 euro. I do Cannes je to nejsnadnější vlakem. Cesta trvá asi 30 minut a stojí asi 6 euro (autobus až 22 eur). St. Tropez je dál. Město je vzdálené přes 100 km, ale i tak si jednodenní výlet můžete udělat. Cestu obstarávají dálkové autobusy, za které zaplatíte si 18 eur.

Koupání

Ve městě je vedle promenády čistá oblázková pláž, která poskytuje skvělý komfort a najdete i místa, kde za vstup nemusíte platit.

france1

Jídlo

Francouzkou restauraci není třeba představovat. Místní specialitou je La Socca, to je placka z cizrnové mouky, oleje, vody a soli, která se podává roztrhaná na malé kousky a dochucená pepřem. Další pochoutkou je slaný koláč, ozdobený cibulí a ančovičkami, kterému se říká pissaladiére. Milovníci sýrů si přijdou na své. Určitě vyzkoušejte i některou z tradičních pomazánek. Jste u moře, ryby zde umí připravit a jsou čerstvé.

Doprava

Do Nice se létá přímím letem z Prahy. Ceny letenek nejsou levné ani mimo sezonu a musíte být hodně trpěliví, abyste letenky do nice koupili se slevou nebo v akci.

Pokud chcete zkusit autobus, strávíte v něm přes 17 hodin a moc neušetříte.

france-

Po Nice se nejpraktičtěji jezdí městskou dopravou, která má čisté, moderní klimatizované autobusy. Další variantou jsou tramvaje, jezdí ale jen v části města. Na rozdíl od městských autobusu jezdí i v noci.

Kolem pobřeží je síť cyklostezek, takže i to je jednou z variant, jak se lze bez problémů po městě pohybovat. Stačí se zaregistrovat a pak si můžete kolo půjčovat a vracet kdekoliv ve městě Hodina vyjde na 1 euro.

5/5 - (1 vote)