Jste příznivci černého humoru? Nejspíš máte nadprůměrné IQ

Patříte mezi lidi, kteří umějí rozlišovat mezi jednotlivými typy humoru, jistě máte ten, který vás rozesměje za každé situace.

Nevinný humor přijde vtipný nejspíš skoro každému, například vtipy o blondýnách nebo policajtech jsou známé a neškodné. Pak existuje humor, který mají rádi lidé, kteří rádi smějí cizímu neštěstí, nehledě na to, jak se ten, komu se smějí, zranil.

Černý humor může některé slabší povahy urazit a většina lidí nechápe, jak se takovým věcem někdo může vůbec smát nebo je pokládat za vtipné.
Ovšem pokud patříte do poslední kategorie lidí, která se směje hlavně vtipů, které jsou temné a většinou poněkud drastické, cynické, necitlivé a urážlivé, které mohou nést prvky rasismu či sexismu, podle studie můžete být nadprůměrně nadaným člověkem.
–          Studie britských vědců ukázala, že černý smysl pro humor není pro každého
–          Na tuto studii navázali rakouští psychologové, kteří prokázali, že lidé, kteří preferují temnější smysl pro humor a cynismus jsou náchylnější k vyššímu IQ
 
Černý humor je složitější než jiné anekdoty
Respondenti byli různého věku, různého pohlaví a různých povolání. Celkem jich bylo pět set a jejich průměrný věk byl třicet let. Polovinu respondentů tvořili muži a polovinu ženy.
 

Jaké byly předpoklady studie a jaké byly zkoušky?

–          Tým čtrnácti vědců z rakouské univerzity vedla Ulrike Willingerová
–          Tématem výzkumu bylo, že lidé se sklony k agresivitě a sadismu mají větší sklony k černému a bizarnímu humoru
–          Necitlivost vůči jistým tématům nebo nekonvenční podání nejsou jediné znaky černého humoru
–          Na rozluštění a porozumění vtipů z kategorie černý humor je třeba velkou slovní zásobu a umění číst mezi řádky, nebo také si spoustu věcí domyslet, umět je asociovat
–          Černý humor není přímočarý ani jednoduchý, proto je k jejich pochopení třeba více inteligence