Lze ve světě podnikání existovat bez webových stránek?

Už dávno je pryč doba, kdy se lidé rozhodovali jen na základě intuice či doporučení svých známých. Nyní žijeme v době internetu plného recenzí, kdy si člověk dokáže udělat obrázek jak o službě či výrobku, tak o celé firmě, a to během několika minut. Pokud chcete, aby o vás lidé věděli, bez online prezentace na internetu to nepůjde.

Jen si sami sáhněte do svědomí a zapřemýšlejte, kolik informací sháníte na internetu. Pokud hledáte firmu, nabízející službu, kterou nutně potřebujete, zcela jistě volíte nejdříve internet. Ať už jste v podnikání na samém začátku cesty nebo už jste pěkný kus ušli, bez webových stránek to v dnešní době nepůjde! Lidé shánějí kontakty nejčastěji na internetu, a proto nemůžete dopustit, aby zde nalezli vaši konkurenci a vás nikoliv.

Pokud o webových stránkách už delší dobu uvažujete, rozhodně neváhejte. Možností je několik, záleží, kolik chcete investovat. Obrátit se můžete na reklamní agentury, které tyto služby poskytují. Často nabízejí také tvorbu e-shopů či aplikací. Pokud chcete investovat méně peněz, oslovte někoho, kdo se tvorbou webových stránek zabývá ve volném čase.

Pokud však webové stránky z nějakého důvodu odmítáte, skvělým způsobem je využití sociálních sítí. Zde si můžete založit účet zcela zdarma. Následně uvedete všechny údaje o vašem podniku nebo firmě spolu s kontaktem. Pak jen zbývá pravidelně doplňovat obsah a aktualizovat informace. Účinně můžete přilákat zákazníky na soutěž, akci nebo výjimečnou slevu. Pokud si na správu sociálních sítí netroufáte, můžete se obrátit na studenty marketingu, kteří budou vděční za šanci získat praxi a vydělat si pár korun. Pro většinu studentů marketingových, grafických či IT oborů je tvorba webových stránek snadnou záležitostí, proto je výhodnější se obrátit na ně než marketingové agentury.

Je samozřejmostí, že záleží na tom, v jaké oblasti podnikáte. Pokud ale hledáte co nejvíce potenciálních zákazníků, neexistuje lepší způsob, než je oslovit prostřednictvím internetu.