Zahradní párty

Velkou vášní českých lidí je grilování. Když se řekne zahradní slavnost spojená s grilováním, většina lidí si vybaví velmi příjemné odpoledne či večer plné dobrého jídla a pití ve společnosti milých lidí. Dalo by se říci, že je to spolu s chalupařením a houbařením takové typické české hobby. Typicky české hobby, to je řečeno samozřejmě se značnou nadsázkou vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o zábavu, která u nás po revoluci velmi rychle zdomácněla.

Lidé začínali s jednoduchými grily, dnes mají k dispozici prvotřídní grily, které dokáží neuvěřitelné věci. Rovněž pergoly určené pro posezení při grilování patří mezi ty nejkrásnější místa na našich zahradách.

Samozřejmě každý ví, že fenomén grilování přišel z Ameriky. Méně lidí už však ví, že američtí přistěhovalci se naučili grilovat od Aravaků, což byly indiánské kmeny v Jižní Americe.
 

Vhodná pro všechny věkové generace

 
Grilování představuje velmi příjemnou společenskou událost. Sejdou se přátelé, rodina. Akce je vhodná nejen pro dospělé, ale také pro děti.
Grilování už dávno není doménou jen masožravců, ale stále častěji se grilují také sýry, hřiby, zelenina, ale také ovoce. Třeba takový ananas na grilu představuje učiněnou pochoutku.

Grilování by se neobešlo bez oblíbených nápojů jako pivo či víno a také bez lahodných salátů.

Češi nejsou jediní Evropané, kteří si grilování oblíbili. Třeba Němci mají své oblíbené klobásy, které si připravují dokonce i na balkónech. Knihy s recepty na grilování jsou velmi oblíbené.

Přesto si možná někdy postesknete, že by nebylo od věci dopřát si pořádný táborák. Špekáčky připravované nad ohněm, to přece je také učiněná lahůdka. Určitě by stálo za to dopřát si trochu nostalgie alespoň jednou za čas. Naše děti to rozhodně ocení, protože naučit se připravovat oheň sice není dovednost v současné době nutná k přežití, ale rozhodně není na škodu.