Modrá nádhera

Když se řekne Provence, jen málokdo nedodá levandule. Ano, pěstují jí tady snad na každém rohu, je pro ně příznačná a charakteristická. Používají jí hojně v kosmetickém průmyslu, ale dokáží z ní vytvářet i dokonalé dekorace. To ovšem neznamená, že se musíme nutně vydat na cestu směrem jih. Levanduli bez problémů vypěstujete i v našich podmínkách a ještě vám poslouží jako nádherná ozdoba zahrady, či zahrádky. Samozřejmě, že v obchodní síti je možné nakoupit mnoho předmětů právě s motivem této květiny.
levandule jako dekorace do vázy
Některé jsou více, jiné méně zdařilé. Ovšem, když nechcete zapadnout do uniformního světa a mít doma to, co mnoho jiných, šance tady je! Dejte vale obchodníkům a vytvořte si vlastní provence dekorace. Levanduli nasušte a pak s ní pracujte dle vlastní fantazie. Je nádherná jako samostatná suchá kytice ve váze, stejně tak, jako ve spojení s další suchou vazbou. Když najdete doma stylovou aranžovací misku, či květináč a máte trochu zručnosti a nápaditosti, vytvoříte na stůl aranže, které by vám záviděl i přední designér.
Všichni víme, že vše, co pochází z přírody má své osobité kouzlo a vůni. To samé platí i o již zmíněné levanduli. Usušená nádherně voní a kromě toho, že má řadu léčivých účinků, skvěle doplní každý interiér. Ovšem nebraňte se ani venkovním dekoracím.
přírodní nádhera
Během léta nasazená do kamenných koryt, nebo terakotových květináčů rozhodně dominuje všem terasám a balkónům. Vypadá velice esteticky i v truhlíkách za oknem, například v kombinaci s jinak barevnou letničkou. Záleží na vkusu každého, záleží, jak dalece si chcete udělat domov krásnější. Vždy existuje hodně nápaditých řešení a kreativní člověk si vždy najde to pravé. A ti ostatní? Hledejte na internetu, v knihách, ptejte se odborníků a zkoušejte! Zkoušejte přírodní kombinace, jak doma, tak venku, nebojte se experimentovat a hlavně chtějte být jiní, noví, neokoukaní.