Můžeme se při nákupu vždy spolehnout na ceník?

Pokud chceme koupit nějaké dražší zařízení, obvykle hledáme, kde jej mají nejlevněji. K tomu nám slouží především ceníky, které mají jednotlivé obchody na svých webových stránkách. Avšak ty nemusí vždy ukazovat přesnou skutečnost, a my se tak můžeme po příjezdu do krámu dočkat nepříjemného překvapení. Jak se tomu vyhnout? Nejlepší je ceník nejprve porovnat s ostatními. Pokud jsou ceny všech výrobků podstatně nižší, měli bychom zbystřit. Je totiž pravděpodobné, že skutečnost bude poněkud jiná. Samozřejmě, nemusí tomu tak být, avšak v naprosté většině případů tomu tak je.

vyvěšený ceník před obchodem

Dále bychom také měli věnovat pozornost tomu, kdy byl ceník Sečení – mulčování naposledy aktualizován. Pokud u něj datum uvedeno není, podívejte se na datum aktualizace celé webové stránky. Kdy byl přidám poslední příspěvek? Pokud je to delší dobu, je to také varovné znamení.

Na co bychom si měli dát pozor je také nejednoznačné označení zboží. To by mělo být označeno svým plným názvem, aby nemohlo dojít k záměně za jiný produkt. Pokud tomu tak není, může to představovat problém. A to i v případě, že se nejedná zrovna o výrobek, který si chcete koupit.

vytištěný papírový ceník

Pak jsou zde také ceny samotné. Ty by měly být uvedeny buď v cenách za jednotku či za kilogram, podle druhu zboží. Pokud se nejedná o zahraniční obchod, pak by měly být v českých korunách, a to jak s DPH tak bez.

Dobrá, ale co dělat v případě, že na některý z těchto problémů narazíme? Pokud přesto máme o daný obchod zájem, například proto, že je skutečně nejlevnější, případně je k nám nejblíže, pak tím nejlepším řešením je zavolat jim a přeptat se, jak tomu skutečně je. Pokud vám však v průběhu jejich pracovní doby nezvednou ani po několikátém pokusu telefon, je rozhodně lepší vybrat jiný obchod.

Samozřejmě je toho hodně, co je potřeba sledovat, avšak je lepší, když strávíte o něco více času zkoumáním, než pak jet zbytečně. Šetří to nejen váš čas, ale i peníze.