Práce kolem rozestavěného domu

Pokud konečně žadatel o stavbu po dvou nebo sedmi letech dostane všechny papíry a může stavět, rozjede se kolotoč, který jak se zdá, nemá konce. Ten, kdo si stavbu domu uvalil sám na svůj hrb to rozhodně nebude mít jednoduché. Už třeba v tom, že bude chtít přivést do domu vodu, nebo plyn. Dobrá, plyn třeba ne, pokud mu bude stačit elektrika, ale vodu určitě. Nu a ta voda sama do domku nepoteče, leda by majitel úmyslně neudělal střechu. No, nic, to byl vtip. A ani pak by neměl vody dostatek, protože už nyní začíná být vzácná a za pár let se možná bude platit zlatem.
Začátek výkopu
Nu a pro tuto vodu je třeba položit trubky, a tyto trubky jaksi nemohou vést k domu jen tak volně pohozené. První mráz by s nimi nadělal krátký proces. Trubky musí vést v zemi a tu je třeba vykopat. To znamená spousty kubíků hlíny a všeho možného rukama vykutat, naložit a odvézt k čertovi do pekla. Mimochodem, pokud si myslíte, že ty trubky položíte tak do deseti centimetrového žlábku a zaházíte, tak to jste kapánek vedle. On totiž potom přijde takový komisní pán, který vám to bude kontrolovat a nebude-li vše přesně podle normy, máte další problém a ne malý.
Nářadí potřebné k výkopu
Těmto potížím se však dá snadno vyhnout. Stačí si sehnat někoho, kdo provádí ruční výkopové práce. Pokud jde o firmu se zkušenostmi, ví dopředu, jak všechno bude vypadat a vy vlastně udáte jen délku výkopu. O zbytek je vystaráno. Vy jen zaplatíte. Ve velké většině případů podle druhů kopané zeminy.
Je třeba si spočítat kolik času vám to ušetří. Tyto firmy pracují i s technikou, takže ručně mohou dokopat jen skutečně pro tuto techniku nepřístupná místa.
Nebojte se, nepřijede vám na zahradu tank, nebo obří bagr. Je to bagru sice podobné ale mnohem menší a udělá práce za deset lidí.
Následně se to celé už jen podsype patřičným materiálem a komisní pán může dorazit. A vy jste si ušetřili obrovskou dřinu.