Se zdrojem proudu za zády se můžete bavit všude

Stačí jedna spolehlivá půjčovna elektrocentrály a pěkné místo někde za obcí a už se nemusíte předpisy o regulaci hluku vůbec trápit. Pokud svou venkovní kulturní akci jako je třeba koncert, letní kino či taneční zábava uspořádáte někde na odstavném parkovišti mimo zástavbu, tak už vás nikdo ohledně přílišného hluku po desáté hodině večerní napadat nebude.

agregát

Jistě, tato situace má i jiné řešení. Stačí oficiálně požádat obec o výjimku ze zákona, a poté se usadit klidně na hlavním náměstí. Ovšem každý, kdo ví, co takové získání výjimky znamená, se raději zařídí jinak. A navíc, i když výjimku získáte, tak to zdaleka neznamená, že si na vás nikdo nebude stěžovat. Vždycky se najde nějaký nespokojený občan, který na vás pošle státní policii, se kterou pak budete muset debatovat s obecním povolením jako s hlavním argumentem v ruce.
Nedělejte si proto pořádání takové kulturní akce těžší, než je. Všichni víme, že i tak to dá člověku hodně práce. V první řadě musíte zajistit všechny kapely, hudebníky a baviče. Poté sestavíte program. Pak objednáte všechno potřebné zázemí jako je stavba pódia, lavičky, stánky, židle, mobilní toalety.

Domluvíte prodejce a všechny pomocné pracovníky. A také nesmíte zapomenout na pořádnou propagaci celé akce, což je věda sama o sobě. Zkrátka od začátku až do konce musíte bojovat s větrnými mlýny. Ale tak už to chodí, když má někdo své plány a sny a stojí si za jejich uskutečněním. Odměnou vám pak bude mnoho nadšených lidí, kteří se na vaši akci přijdou bavit, a možná i nějaký ten výdělek z prodeje vstupného.

elektrocentrála

Takže je jasné, že se jedná o pořádnou hromadu práce a nikdo nestojí o další komplikace navíc. A tím spíše nikdo nestojí o návštěvu policie, protože by to v návštěvnících vyvolávalo pochybnosti o legálnosti celé akce. Zajistěte si proto zdroj elektřiny, uspořádejte vše za obcí a své starosti můžete hodit za hlavu.