Stěhování bytů Praha svěřte profesionálům

Stěhování je služba jako každá jiná a měli by ji vykonávat nejen ramenatí svalovci, ale především profesionálové se zkušenostmi a s potřebným klidem a rozvahou. Tyto vlastnosti obvykle schází mnoha nadšeným mladíkům, kteří si dokazují vlastní schopnosti, a namísto odborného zásahu se pouští do akce na vlastní pěst. Vystěhovat byt svépomocí však nemusí mít šťastný konec.

krabice s bublinkovou fólií

Nedělejte nic „na doraz“

Čím je člověk starší a má na svých bedrech určité zkušenosti, tím je rozvážnější a lépe odhaduje vlastní síly a možnosti. Mladí lidé se mnohdy vrhají do akcí stěhování nábytku s partou kamarádů, protože jim připadá, že si poradí se vším. Dopomáhá tomu fyzická zdatnost a myšlenky typu: „Když uběhnu tři kilometry pod dvanáct minut, tak si přece poradím i s těžkými skříněmi“. Něco jiného je ovšem tělesná příprava ve školních lavicích a realita všedního dne stěhování bytů Praha.
rychlé stěhování

Nečekané překážky – ty se při stěhování stávají poměrně běžně, např. nejde rozebrat část nábytku, takže se musí vystěhovat jako jeden kus, dojde k poruše nákladního výtahu, schody jsou v jednom místě příliš úzké a musíte břemena zvedat do velké výšky, a podobné záležitosti, které takříkajíc nenaplánujete. Celý proces na pár hodin se pak může proměnit v noční můru.

Svalová horečka – namožený loket z tenisu nebo bolavé svaly po fotbalovém utkání, to nic není proti tomu, pokud zvedáte příliš těžký náklad delší dobu. Můžete si přivodit i kolapsové stavy a stávají se i případy, že aktéři stěhování končí v nemocnici. Nemluvě o úrazech, docela častých, jako jsou výrony kotníku, přiskřípnuté prsty, zlomeniny nártu a dokonce i otřesy mozku.

Nevhodné pomůcky – amatéři častokrát nemají představu o vhodných technických pomůckách, které mají stěhováci k dispozici. Cílem totiž není dřít se jako soumar, ale usnadnit si práci. Svěřit těžkou dřinu stěhovací firmě tedy není žádná „ostuda“ ani pro mladého svalovce, ale spíš vhodná výpomoc tam, kde lze šetřit síly na něco příjemnějšího.