Čeká vás jarní uklízení? Poradíme, na co nezapomenout!

Jaro je pro mnohé z nás symbolem nových zážitků a mnoha výletů, pobytu v přírodě, znovuobjevování našich zahrádek a balkonů. Co však k němu neodmyslitelně patří je určitě veliký úklid celé naší domácnosti a to včetně všech jejích součástí. Máte kromě bytu také nějaké další patro, půdu, sklep, garáž nebo dílnu? Všechny prostory jsou na jaře určené k určité očistě, stejně tak jako se snažíme provést detoxikaci našich po zimě unavených organismu.

uklizená domácnost

Jsou činnosti, které zvládnete levou zadní a na které se možná budete i tak trochu těšit. Takový úklid totiž hravě nahradí několik hodin strávených tvrdou dřinou ve fitcentru. Pak je ale další kapitola úkonů, na které abyste si vyhradili celý den, protože jsou velmi časově náročné a vyžadují například vyklizení některých příslušných místností (jako třeba malování) nebo byste je třeba rádi zvládli sami, ale bohužel nemáte potřebné vybavení.

  pes na koberci

  O kterých částech úklidu je řeč?

  1. Úklid zahrady, zastřihnutí všech stromů a keřů, vypletí záhonů a obnova půdy, přesazování rostlin, výsadba nových rostlin a samozřejmě údržba trávníků.
  2. Mytí auta i celé garáže, úklid všech nepotřebných věcí, případně jejich přeskupení.
  3. Mytí všech dveří i oken v domě, balkonů a teras, příprava venkovního nábytku na příslušná místa.
  4. Detailní čistění všech podlah a koberců. Pokud je toto bod, se kterým si sami neporadíte a chcete být skutečný perfekcionista a nic nezanedbat, můžete si najmout vhodnou firmu, která se specializuje na čištění koberců v Praze. Budou jistě mnohem lépe vědět, které přístroje a prostředky lze na jednotlivé povrchy použít, aby se nepoškodily.
  5. Úklid pracovní dílny i všeho náčiní, roztřídění nářadí a případné vyhození všeho, co je již nefunkční nebo nepotřebné.
  6. Údržba sklepa a půdy, případně kolárny nebo prádelny, záleží které místnosti v domě využíváte.