Romantické posezení


Pokud patříte mezi lidi, co nedočkavě vyhlíží po dlouhé zimě první jarní paprsky a máte rádi život v zahradě, pak určitě potřebujete praktické zázemí, které se stane výraznou dekorací zahrady a pro vás dalším obytným prostorem, kde můžete odpočívat, vychutnávat si výhled do zahrady a také třeba posedět s rodinou nebo přáteli.

Takovým zázemím jsou bezesporu zahradní altány Pergoly Trutnov, které nabízí zajímavý design, kvalitní řemeslné zpracování a také zajímavé slevy na své produkty.

dřevěný altán

A co je třeba udělat, abyste mohli co nejdříve takový dřevem vonící altán mít na své zahradě a užívat si ho?

•Potřebujete si vybrat vhodné místo a rozhodnout se, jak velký altán budete chtít. Také dbejte na to, aby váš budoucí stavební projekt nebyl hned vedle plotu se sousedním pozemkem. Mohli byste se dostat se sousedy do sporů.

• Pokud už máte představu o vaší zahradní stavbě, kontaktujete výrobce a dohodnete se, zda si altán postavíte, nebo zda ho chcete dodat „na klíč’’. Pokud se rozhodnete pro stavbu vlastními silami, nemusíte se obávat, že je to nad vaše síly. Produkt obdržíte ve formě stavebnice včetně návodu a všech spojovacích součástí a ve dvou lidech nebudete mít se stavbou žádný problém.

• Před dodáním materiálu ke stavbě altánu si musíte upravit prostor, který bude tvořit podlahu altánu. Je na každém staviteli, jakou podlahu si vybere. Z praktických důvodů by to měl být povrch, který je trvanlivý a dobře udržovatelný.

malý altán

• Pokud máte nějaké zvláštní požadavky, výrobce vám stavební díly přizpůsobí vašim požadavkům. Můžete si dokoupit i další stavební prvky ve stejném stylu a také dřevěný nábytek do altánu a různé zástěny.

• Při plánování si určitě nechte poradit ohledně nosnosti střechy altánu, protože v zimě může být střecha vystavená větší zátěži.

• Každý díl dřeva je od výrobce tlakově impregnovaný, takže vám odpadají další nemalé výdaje za vhodnou ochranu dřeva. Pokud chcete vaší nové stavbě dodat punc osobitosti, můžete si nechat na některou část altánu gravírováním do dřeva zhotovit třeba věnování nebo vtipný nápis.