Jaké mohou být price action strategie

Kolísání cen jakéhokoliv produktu či zboží na trhu je fakt, že se kterým se musíme smířit. A zatímco u běžného zboží, které najdeme na pultech obchodů, klesají s výjimkou nejrůznějších slevových akcí, které jsou navíc pouze krátkodobé, málokdy, jinde je fluktuace oběma směry nejen možná, ale dokonce očekávaná.věž z mincí

Můžeme mluvit například o pohonných hmotách, jež velmi závisejí na aktuálních cenách ropy, tak například akcií. Sběratelé také vědí, že hodnota nějakého předmětu nezůstává konstantní, nýbrž se může zvyšovat či snižovat, podle toho, jak daná věc nabývá na vzácnosti či popularitě.

Zde je typickým příkladem pančovaná květina Monstera Deliciosa. Jedná se o poměrně běžnou pokojovou rostlinu, která je snadno dostupná. Avšak pokud chcete pančovanou variantu, tak za malou sazeničku zaplatíte i více než dva tisíce korun. A to je značná částka, zvlášť když nemáte jistotu, že u vás rostlinka přežije. A s velikostí rostliny úměrně roste i její cena.

Jaké ale můžeme mít pro tyto případy price action strategie Trade CZ, tedy jak můžeme na tyto změny trhu reagovat https://www.podnikatel.cz/clanky/nektere-firmy-nebudou-zvysovat-platy/ ? Máme několik možností.

Tou asi nejpoužívanější je počkat si a nakoupit ve chvíli, kdy bude cena nízká. To má ovšem tu nevýhodu, že nikdy nevíte, jak dlouho budete muset počkat, než půjde cena dolů. Navíc si nemůžete být jisti, zda je to skutečně ta nejnižší hodnota, nebo zda nepůjde ještě níž. Je to tedy poměrně riskantní krok, zvlášť když se jedná o věc, která je poměrně nedostupná. Navíc její majitelé nejspíše budou prodávat až tehdy, kdy se cena zvedne.obrázek zlaté cihly

Dále je tu pak možnost koupit impulzivně, bez ohledu na aktuální cenu a její vývoj. Ani zde to není bez rizika, neboť se snadno může stát, že koupíte tehdy, když bude hodnota nejvyšší. To dává i smysl, protože právě v té době budou lidé prodávat.

V konečném důsledku záleží jen na vás, jakou variantu si zvolíte. Důležité je, abyste si byli vědomi všech rizik a byli s nimi srozuměni.