Návštěva v porodnici

Není to tak dlouho, co jste spolu v barech balily chlapy a experimentovaly s lehkými drogami a najednou, z nejlepší kamarádky bude brzy máma, zodpovědná osoba, která se bude starat o malý zázračný uzlíček. Jak na tuto situaci zareagovat a kamarádku podpořit?
Někdy to pro nás může být těžké, máme pocit, že svou přítelkyni na dobro ztrácíme, protože teď ji čeká v životě nová role a jediné co bude v budoucnu řešit je spánek a kojenecké oblečení. Ano, je to tak, ale ta role je stejně nová pro ni jako pro vás. Možná se stále cítí nejistá, podpořte ji a dokažte, že jejím mateřství vaše přátelství v žádném případě nekončí!novorozené dítě
Kafíčka nekončí
I přes to, že je vaše kamarádka těhotná a nemá sílu na noční tahy, neopouštějte jí. Vyrazte si třeba do kavárny a dejte si dortík nebo lahodné latté, jistě uvítá vaší společnost a možnost si s někým popovídat a zjistit nové drby.
Návštěva v porodnici
Po porodu se stavte v porodnici na návštěvu. Věřte tomu, že pobyt v nemocnici může být pro ženu velmi stresující. Nejen, že nemocnice na některé lidi sama o sobě může působit depresivně, v tomto případě je to horší! Bolavá žena s rozházenými hormony, plačícím miminkem, s kterým se teprve seznamuje a nevyžádanou návštěvou plných rad její tchýně? Tohle může být opravdu depresivní, a co jí pomůže více než chápavá kamarádka, která vyslechne i ty největší pomluvy a nejintimnější detaily?dětské nožičky
Stále se sházejte
To, že se někdo stane matkou, neznamená, že dosavadní život je pouhá minulost. Ano ze začátku, to bude možná složitější. Malé děti jsou velmi náročné a novopečená matka se moc nevyspí a miminko je na ní velmi závislé. I v tuto dobu se můžete scházet na procházkách s kočárkem nebo ji navštivte doma a nabídněte jakoukoliv pomoc.
Časem se vše změní a budete moc nějaký čas opět trávit jen vy dvě a ze všeho se vypovídat.
Nezahazujte přítelkyni jen proto, že se rozhodla založit rodinu dřív než vy!