Neváhej a začni svůj první blog!

Udělej svůj první krok teď. Otevři si počítač, zapni webový prohlížeč a vyber si některého z poskytovatelů blogového zázemí. Zdá se ti to jako bláznivý nápad? Dobře, tak se pojď nejprve zamyslet, proč se vlastně stát bloggerem.
počítač u okna

Proč se stát bloggerem a vstoupit do jejich komunity?

·         Bloggování je dnes jednou z nejpopulárnějších možností, jak šířit informace a diskutovat aktuální dění po celém světě. Vždyť na síti dnes visí miliony různých bloggů.
·         Zároveň jde o jedinečnou možnost, jak vyjádřit a reprezentovat sám sebe a zároveň sdílet své myšlenky s ostatními.
·         Zaručeně si zlepšíš své schopnosti vyjadřování a zároveň psaný projev. Blog může být prvním literárním dílem začínajícího autora.
·         Psaním blogu si můžeš i přivydělávat.
Tak pojď na to. Uvař si šálek dobré kávy nebo si nalij skleničku a pusť se do tvorby blogu. Zabere ti to jen pár desítek minut a získáš tak úžasný prostor pro vyjádření sebe sama.

První kroky k úspěchu

        I.            Najdi si poskytovatele, u něhož si blog založíš. Můžeš vybírat z opravdu široké nabídky. Platí pravidlo, že čím větší je poskytovatel, tedy platforma, tím větší výběr vzorů, formátování a přídavných appek a plug-inů si můžeš vybírat. Zkus třeba největší poskytovatele jako WordPress nebo Blogger, případně české Blog, Webnode a iDNES.
      II.            Rozhodni se, zda si za svůj blog připlatíš nebo ho chceš zcela zdarma. Nevýhodou něčeho zadarmo jsou vždy omezené funkce, předem daná adresa a hlavně tvůj blog ti nepatří! Poskytovatel ti ho může kdykoliv bez důvodu smazat. Naopak pokud si za blog platíš a máš ho na své vlastní zaplacené doméně, tak se ti nic podobného stát nemůže, protože blog je tvůj.
otevřená kniha
   III.            Ano, pokud své psaní myslíš vážně, zaplať si za blog na své vlastní doméně. Já vím, platíš i za doménu, ale jsi doma, na svém území a máš jistotu, že nepřijdeš o hodiny psaní a blogování jen z rozmaru tvého poskytovatele.
   IV.            Konečně ta zábavnější část. Navrhni si, jak má tvůj blog vypadat. Design by měl odpovídat tématu a měl by podporovat přehlednost tvého blogu.
     V.            Zdokonalujse, hledej další články jak blogovat a vylepšovat svůj blog. Zároveň vkládej odkazy na své první „postyna diskusní fóra a sociální sítě, jichž jsi členem. Tak získáš postupně své vlastní čtenáře.