Tip na skvělou dovolenou

Každý člověk občas zatouží strávit hezké chvíle na exotickém místě plném slunce a vody, daleko od stereotypu zajetého života a každodenních starostí, odpočinout si buď sám, nebo s rodinou. A pokud už dovolená, tak samozřejmě pořádná a plná luxusu.

Ne vždy si však člověk může dovolit utratit desítky tisíc za pár dní strávených v zahraničí. Nic však není ztraceno. Existuje mnoho destinací, kam se můžete vydat a užít si klid a pohodu i za malé peníze, ať už plánujete užívat si slunečních paprsků na písečné pláži, nebo se chystáte poznávat cizí země a obohatit se o dosud nepoznané kultury a zvyky.

Černé moře

Jednou z takových oblastí je například Bulharsko. Když hledáte dobře, při čtrnáctidenním zájezdu se vejdete do sumy deseti tisíc na osobu. Přímořská města v Bulharsku jsou většinou klidná a levná – nemusíte se bát, že by byla vaše útrata příliš vysoká. Vhodné jsou destinace jako Nessebar, Tsarevo, Ahtopol a mnoho dalších. I kdybyste se rozhodli vydat do Bulharska na vlastní pěst bez zajištěného ubytování, nemusíte mít strach, že byste zůstali bez střechy nad hlavou – tamější lidé jsou zvyklí na turisty a mnoho z nich poskytuje opravdu levné ubytování v rodinných domcích v různých částech města. 

Asie

Pokud netoužíte po pláži a lenošení na slunci, ale máte zájem o něco exotického a nezvyklého, nabízí se vám kupříkladu Vietnam, jedno z nejzajímavějších míst, které můžete navštívit. Nebojte se okusit něco z asijské kultury a směle sáhněte i po této možnosti.

Zvolit můžete třeba hlavní město Hanoj, které se chlubí nádherným prostředím, památkami a skvělou kuchyní plnou místních specialit. Letenka je sice poněkud dražší položkou rozpočtu, tam však vaše nepříjemnosti s financemi končí.  Slušné ubytování v Hanoji seženete už od 150 korun za noc, a během dne si taky vystačíte s podobnou sumou.